عنوان کامل پایان نامه :

 مقایسه تطبیقی اندازه رضایت ارباب رجوع ازعملکردشعب تامین اجتماعی

قسمتی از متن پایان نامه :

33  پیشینه تاریخی برون سپاری

قدمت برون سپاری به دهه 70 بر می گردد در آغاز فقط شامل مسایل مربوط به صادرات بود اما به تدریج مؤسسات بیشتر و بیشتری متوجه شدند که آنها نمی توانند در بیش از یک یا دو رشته فعالیت تخصصی داشته باشند این مسأله آنها را وادار نمود از حوزه های  مختلف کاری رها شوند و آنها را به متخصصین آن حوزه واگذار کنند بر اساس پژوهش مجله فورچون[1]  بیش از 90 % ارگانهای تجاری امروزه از ارایه دهندگان سرویس و خدمات خارجی بهره گیری می کنند و فقط در بازار اروپا در سال 2001 تخمین زده می گردد که ارزش خدمات ارایه شده 27 میلیارد دلار بوده باشد که هر سال مرتباافزایش پیدا می کند .

اصولاً در آغاز برون سپاری توسط مؤسسات سهامی بزرگ انجام می گردید اما امروزه هر چه بیشتر و بیشتر میان بنگاه های کوچک مرسوم شده می باشد . افزایش دامنه بهره گیری از برون سپاری در بازار صنعتی ناشی از بالا رفتن فشار های رقابتی در گسترش طریقه جهانی سازی می باشد هر چه محیط مجتمع تر و متمرکز گردد ، پیشرفت تکنولوژی سریعتر می گردد و در این بین بنگاه و واحدی که بدنبال روش های بهتر و جدیدتر برای ارایه فعالیت خود باشد در بین رقبا جلوتر خواهد بود . در گذشته کلید موفقیت حجیم و عظیم بودن بود ، اما امروزه اهمیت کیفیت بالا در حال افزایش می باشد . به عنوان یک پا رادایم مدیریتی تعاریف از بزرگتر ، بهتر می باشد به اتکا کن و میانه رو باش و حجم بالا به ارزش بالا تغییر کرده می باشد . شرکت ها وادار شده اند که حوزه هائی بیابند که در آن حداکثر مزیت رقابتی را داشته باشند و در کنار آن مجبور شده اند  ساختار ارگانی خود را برای حداکثر کردن آن مزیت باز سازی کنند یک راه حل معمول برای این ساختار ها ( که بشدت در حال افزایش می باشد ) این می باشد که کوشش شده تا انعطاف پذیری افزایش یابد و ارزش و اعتبار بالا ایجاد گردد که این کار به کمک برون سپاری انجام می شود این جایگاه نیاز به شناسایی و تشخیص دقیق راه و خط مشی تجارت و دادو ستدی که ما مایل به ادامه آن هستیم دارد ( تأمین مزیت رقابتی ) که برای این کار یک مطالعه و تحلیل دقیق بر روی نقاط ضعف و قوت لازم می باشد .

یک نتیجه مهم این طریقه شناسایی و ارزیابی فعالیت هایی می باشد که در هسته اصلی فعالیت های ما نمی باشد . خواه این فعالیت ها بایستی توسط خود تشکیلات انجام گردد ( ساختن ) و یا توسط یک بنگاه یا شخص ثالث متخصص انجام گردد ( خرید ) .(نوربخش،زمانی،1384)

[1] – Forchun

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

اهداف پژوهش :

اهم  این اهداف عبارتند از:

  1. مقایسه اندازه رضایت از بعد سهولت ارائه خدمات در شعب مادر وکارگزاریهای رسمی سازمان تامین اجتماعی
  2. مقایسه اندازه رضایت از بعد سرعت ارائه خدمات در شعب مادر وکارگزاریهای رسمی سازمان تامین اجتماعی
  3. مقایسه اندازه رضایت از بعد کیفیت پاسخ گویی در شعب مادر وکارگزاریهای رسمی سازمان   تامین اجتماعی
  4. مقایسه اندازه رضایت از بعدتکریم ارباب رجوع در شعب مادر و کارگزاریهای رسمی سازمان   تامین اجتماعی  
  5. مقایسه اندازه رضایت ارباب رجوع ازلحاظ رعایت نظم ،آراستگی فردی ومحیط کاردرشعب مادروکارگزاریها وجوددارد.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مقایسه تطبیقی اندازه رضایت ارباب رجوع ازعملکردشعب تامین اجتماعی  با فرمت ورد